ПIДПИСКА НА РОЗСИЛКУ
|
![]() Оскільки політика компаній в Америці трохи відрізняється від української, то тобі , як претендентові, рекомендується вивчити наступні моменти: Be a Team Player Americans shake hands often, and do not kiss cheeks as often as other nationalities. Shake hands firmly. Try not to be too quiet - Americans enjoy seeing emotional reactions, and a reserved attitude may suggest that you are unfriendly.
Keep Your Promises Система оплати в Америці Для людини, що вперше потрапила в США, тамтешня система оплати здається незвичною. У нас, як правило, винагороду платять щомісячно. Так, у нас можна піти "на перекур" (іноді затяжний) і начальник якщо і не віднесеться до цього з розумінням, то вже особливих проблем від цього точно не буде. Трохи по-іншому йдуть справи в Америці. Американці - люди прагматичні, і просто так нікому грошей платити не будуть. У них платять гроші тільки за реальний час. Основна відмінність нашої системи оплати від американської в тому, що в США практично скрізь практикується погодинна оплата. Мінімальна винагорода, на яку можна розраховувати, - $5.50 на годину. Зазвичай студенти програми Work and Travel отримують винагороду від $6 до $8 на годину. Погодинна ставка може бути і набагато меншою ($2-$3), але в цьому випадку ти отримуєш чайові клієнтів (tips). А це, як правило, дає дуже гарний результат. Наприклад, досвідчений офіціант в ресторані може отримати чайовими до $150-$200 за вечір. Зазвичай чайові складають 10%-15% від вартості замовлення і можуть бути як вже включені в рахунок, так і не включені, тобто клієнт дає "на чай" стільки, скільки вважає потрібним. Окрім погодинної ставки твоя компанія може запропонувати додатково безкоштовне мешкання і/або харчування.
Отже іноді буває вигідніше отримувати $6.50 на годину і мати безкоштовну кімнату і триразове харчування, чим мати винагороду за $8 на годину і піклуватися про помешкання самостійно.
Робочий день в Америці такий самий, як і у нас - 8 годин. Разом, тижневий план складає 40 годин з двома вихідними днями. Вихідні як можуть співпадати з суботою і неділею, так і бути розкидані по тижню.
Коли ти приходиш в свою американську компанію, на тебе заводять спеціальну картку обліку відпрацьованого часу. Ти приходиш на місце, вставляєш цю карту в автомат, що відмічає поточний час. При закінченні - також вставляєш картку в автомат для відмітки поточного часу. Таким чином, цей хитрий автомат не тільки фіксує час твого приходу і відходу, але і підраховує час з точністю до хвилини, реально відпрацьованого за день. В кінці тижня все підсумовується. Саме ця карта обліку часу служить основним документом, на підставі якого тобі виплачуватимуть винагороду.
Як правило, винагорода оплачується раз в тиждень або раз на два тижні. Винагорода видається у вигляді чека, який можна без особливих ускладнень перевести у готівку в банку.
Крім твоєї винагороди (за 40 годин в тиждень) компанія ще може платити наднормові - овертайм (overtime) за додаткові години. У кожному штаті з цього приводу є свої закони, і цілком можливо, що платити будуть одну й ту саму погодинну ставку залежно від того, скільки додаткових годин у тебе було (40 або 70). Проте найчастіше овертайм оплачується в півтора рази вище. Тобто, якщо винагорода - $7/год, то за годину, відпрацьовану понаднормово, ти отримаєш $10.5/год.
Причому існує 2 системи овертайма. Перша, переважаюча, де овертайм сплачується, якщо у тебе було більше 40 годин в тиждень. Краще цю систему пояснити на прикладі. Отже, нехай твоя винагорода складає $7. Вважатимемо, що за звітний тиждень у тебе набралося 70 годин. Якби закон не зобов"язував американські компанії оплачувати овертайм, то тобі б платили за тиждень $490 (70 годин * $7/год). Але оскільки ще враховується і овертайм, то платять дещо більше. За 40 годин ти отримаєш $280 (40 годин * $7/год), а за всі години, що перевищують 40 - ще $315 (30 годин * 1.5 * $7/год). Тобто за кожну годину, що перевищує 40 в тиждень, тобі платять $10.5. Разом, з урахуванням овертайму, за 70 годин в тиждень винагорода складе $595 ($280 + $315). Порівняй цю суму з сумою $490 (без урахування овертайму) і переконайся в привабливості овертайму.
Друга система овертайму зустрічається набагато рідше, ніж перша, і тут овертаймом вважається час, понад 8 годин в день. Знову приведемо приклад. Хай в понеділок у тебе було 12 годин, у вівторок - 10, середа - 6, четвер - 8, а решта днів була вихідні. Разом виходить, що за тиждень у тебе набігло 36 годин (12 + 10 + 6 + 8). По першій системі - у тебе зовсім немає овертайму, оскільки немає годин, що перевищує 40. І по цій системі винагорода буде $252 (36 годин * $7/год) за тиждень.
Але якщо у тому штаті, де ти знаходишся застосовується друга система овертайму, то тут вже треба вести розрахунок винагороди по іншій схемі: за понеділок (12 годин) нарахують $98 (8 годин * $7/год + 4 години * $10.5/год); за вівторок (10 годин) - $77 (8 годин * $7/год + 2 години * $10.5); за середу (6 годин) - $42 (6 годин * $7/год); за четвер (8 годин) - $56 (8 годин * $7/год); за п"ятницю, суботу, неділю -- $0 (немає годин). Разом, винагорода за тиждень -- $273 ($98+ $77 + $42 + $56). Тут добре видно, що за одну і теж саму кількість годин можуть бути різні суми, залежно від використовуваної системи овертайму: ($252 - по першій системі, $273 - по другій системі.)
Як бачиш, овертайм є досить привабливою штукою. А ось домовлятися з компанією, скільки годин в тиждень тобі можна буде брати додатково, доведеться особисто тобі. Наша порада - будь відповідальним, доброзичливим і товариським, і все у тебе обов"язково вийде!
Your Salary and Paycheck
![]() |
|