Київ, вул. Хрещатик 46-б
(044) 239-19-19, (097) 728-29-29
(063) 728-29-29, (095) 728-29-29
› Офисы в других городах
facebook twitter
Studentland, Work and Travel, work travel, work & travel

США, країна мрій, завжди широко відкриває свої двері для тих, хто приїжджає. Тому американський колорит впадає в очі з першого ж дня перебування тут, починаючи з того, що тихоокеанське побережжя з Кордільерамі, що протягнулися вздовж, зовсім не схоже на атлантичне, а субтропічна природа Техасу або Флоріди в корені відрізняється від пейзажів Міннесоти і Північної Дакоти, не кажучи вже про Аляску. Про самих же американців говорити зайве - з ними потрібно спілкуватися.

 

Географія

 

Основну частину території США по особливостях рельєфу ділять на вісім провінцій: Аппалачі, Берегові рівнини, Внутрішні піднесеності, Внутрішні рівнини, піднесеність біля озера Верхнього, Скелясті гори, Міжгірські плато і Тихоокеанські Берегові гори. Аляска і Гавайські о-ва теж є самостійними провінціями. Нижче розглядається тільки основна частина території США.

 

Аппалачі - гірська країна, що тягнеться на 1900 км. від північної частини штату Мен до центральної частини штату Алабама. Тут розташовані всі значні гірські вершини Сходу США, з них не меншого 20 перевищують 1520 м і 8 - 1830 м. У складі провінції виділяють наступні райони: Підмонт, гори Блу-рідж, Хребти і Долини, Аппалачськє плато, гори Адірондак, долина р. Св. Лаврентія і Нова Англія.

 

Берегові рівнини охоплюють обширну територію, що відкривається до Атлантичного океану і Мексиканської затоки. Загальна протяжність берегової лінії цих рівнин перевищує 3200 км. Поверхня рівнин переважно плоска або пологоволниста, з невисокими горбами і грядами.

 

 Внутрішні піднесеності займають площу приблизно 259 тис. кв. км. і включають Озарк на півночі і Уошито на півдні.

 

 

Внутрішні рівнини займають

територію площею 2940 тис. кв. км. в центральній частині США (від шт. Нью-Йорк до Монтани і від Монтани до Техасу). Розрізняють Низьке Внутрішнє плато, Центральну рівнину і Великі рівнини.

 

Піднесеність біля озера Верхнього - це найменша за розмірами провінція: її площу складає менше 194 тис. кв. км. Вона прилягає до західної частини оз. Верхнього, розташовуючись в штатах Міннесота, Вісконсін і Мічіган.

 

Південні Скелясті гори, розташовані в штаті Колорадо, складаються з декількох високих хребтів і крупних улоговин.

 

Міжгірські плато - найбільша провінція в межах гірського поясу на Заході США, розташована між Скелястими горами на сході і Тихоокеанськими Береговими горами на заході.

 

 

Тихоокеанські Берегові гори США знаходяться в межах поясу підвищеної сейсмічності.

 

Побережжя Каліфорнії і хребти Лос-Анджелеса займають особливе положення, оскільки в цьому густонаселеному районі відбуваються найбільш небезпечні землетруси. В основному вони виявляються уздовж розлому Сан-андреас, наступного від району на північ від Сан-Франциско до межі з Мексикою. Могутні дислокації мас гірських порід по обидві сторони від цього розлому викликали землетрус на перевалі Техон в 1857 і руйнівний землетрус в Сан-Франциско в 1906. В даний час тут щодня реєструють до десяти підземних поштовхів.

 

 

Клімат

 

 США відрізняється великою різноманітністю кліматичних умов. На основній території країни виділяють дві головні кліматичні області - Східну і Західну.

 

 Межа між ними співпадає з ізогієтой 500 мм і слідує приблизно уздовж меридіана 100° з.д. Східна область в цілому характеризується  

вологим кліматом з середньою річною кількістю опадів від 500 мм уздовж меридіана 100° з.д. до більше 1500 мм на південному сході. Основне джерело опадів - тепле вологе повітря, що поступає з боку Мексиканської затоки, і - в набагато меншому ступені - з боку Атлантичного океану. Температури в цій області більше залежать від широти місцевості, чим від висоти поверхні, і досить рівномірно підвищуються з півночі на південь. В результаті літо на півночі коротке і тепле, на півдні тривале і жарке, а зима на півночі довга і холодна, на півдні коротка і дуже тепла. Велика частина Східної області схильна до частих змін погоди, головним чином тому, що потоки теплого повітря з півдня часто уриваються масами холодного повітря, проникаючими з півночі. Особливо мінлива погода в Новій Англії, де легковажні дощові періоди швидко змінялися безхмарними сухими.

 У Західній області гірський рельєф надає великий вплив на циркуляцію атмосфери. Коли вологі повітряні маси, рухомі від Тихого океану на схід, піднімаються над високими горами, там випадають осідання. Відповідно навітряні західні схили гір значно краще забезпечені вологою, чим обширні арідні території, розташовані з підвітряного боку в дощовій тіні гір. Хоча в цілому Західній області властивий арідний клімат, середня річна кількість опадів коливається від менше 120 мм в пустелі Сонора до більше 2500 мм в деяких місцевостях Берегових хребтів. Температури в Західній області залежать від широти і висоти місцевості, а в прибережних районах позначається стримуюча дія океану. Найвищі частини гір постійно знаходяться в зимових умовах, тоді як в найпівденніших пустелях велику частину року переважає жарка погода. Скелясті гори захищають їх від вторгнення холодних повітряних мас з півночі.

               

ГАЛЕРЕЯ
Work and Travel USA © согласно свидетельства № 32619

© 2001-2014 Studentland.ua
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Studentland.ua. При копировании материалов для интернет-изданий – обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.
facebook twitter

закрыть