Київ, вул. Хрещатик 46-б
(044) 239-19-19, (097) 728-29-29
(063) 728-29-29, (095) 728-29-29
› Офисы в других городах
facebook twitter
Studentland, Work and Travel, work travel, work & travel

        Розпродаж

        Розміри одягу і взуття

        У пошуках новорічних подарунків

        Як виглядати на всі сто без особливих витрат

 

 

 

Де купити? Що купити? Чого не купувати? Як встояти перед численними спокусами: одягом, взуттям, капелюхами, книгами, касетами, сувенірами?..

 

Америка - величезний світовий ринок. Географія магазинів така - в місті їх розташування відповідає типу району. У дорогому районі не буде зовсім дешевого магазина, в дешевому - не буде зовсім дорогого. Його не буде, і в дорогому "мікрорайоні" невеликого містечка. Причина проста - не наберуть клієнтів. Поза містом магазини зібрані в групи, які бувають двох типів.

 

Перший - це група магазинів, 4-5 крупних універмагів (department store) і декілька десятків невеликих магазинчиків під одним дахом. Другий тип - це "мол" (mall) - великий торговий центр, десяток великих і маленьких магазинів у формі каре навколо стоянки на декілька сотів машин, зазвичай займаючий цілий квартал (як правило, на околиці міста). Буває також і strip mall (mini mall) - невеликий торговий центр (зазвичай на виїзді з міста), що витягнулися в ряд уздовж шосе магазини, з парковочними майданчиками перед ними. Причому, в одному молі буває декілька магазинів, що продають одяг, різних систем. І це зручно, тому що людина, відправляється туди, приблизно розуміє, що і за які гроші він хоче купити, і знає, в який магазин піде.

В цілому, рівень цін, якості і тип магазина тісно зв"язані; наприклад, чоловік знає, що в універмагах систем "Волмарт" і "Кеймарт" він не може купувати те, в чому піде на практику, зате може купити те, в чому стригтиме газон. І, навпаки, за вовняними штанями не варто йти в магазин дешевше "Стернса".

 

Щільність розташування магазинів така, щоб середній клієнт міг без проблем

відвідати магазин потрібної йому системи. Більшість магазинів відкрита з понеділка по суботу. При оплаті товару приплюсовується податок(tax), зазвичай близько 8,5%, ціни вказані на вітрині без податку. Ціна товару фіксується на упаковці кодовими смужками, які "прочитуються" біля каси. Зазвичай, приймаються кредитні картки Visa, MasterCard.

 

 

Розпродаж

 

Під час розпродажу (SALE) ціни на товари знижуються на 20-60%. Проводяться в кінці сезону і до різних свят; користуються великою популярністю. Якщо до приходу якого-небудь покупця товар, що був на розпродажі, вже закінчився (sold out), він може попросити талон (raincheck), який гарантує придбання даного товару за ціною розпродажу під час вступу його в звичайний продаж. Не варто вважати, що на сейле ви купите річ набагато краще, ніж "належить" за ці гроші, але деяке зрушення є. Річ у тому, що в деяких магазинах "на сейле" більше половини товару. Якби це був справжній сейл 50% - магазин би розорився. Але це в якійсь мірі гра, до якої залучається клієнт, як ціни типу 9 доларів 99 центів. Все всі розуміють, але - діє. Крім того, сейл вигідний частково ще і тим, що можна якийсь час протримати річ дорожче - той, у кого немає часу, купить, - а потім поставити на сейл.

 

На сейле зручно купувати речі, які не потрібні зараз, відразу. Тому що, якщо треба зараз і ви їдете шукати, потрібної вам речі може на сейле і не опинитися. Крім того, на сейл взагалі не потрапляють кращі для даної системи магазинів речі і рідше потрапляють речі, яких в магазині відносно мало, - наприклад, рідкісні розміри. З ними в Америці така ж проблема, як і в Україні, і реально це призводить до того, що туфлі маленького розміру вам доведеться купувати в дорогому магазині і платити за них більше. Багато дорогих магазинів вважають за неправильне займати торгову площу речами, яких немає на складі. Тому, коли в такому магазині залишається одна річ, вони передають її в спеціальний магазин, де їх продають з великим зниженням ціни. Але там ці речі лежать покотом, треба багато ритися, і високий елемент випадковості. Це справа на любителя. Що стосується знижок, тобто і інші ігри цього типу. Наприклад, за пару місяців до Дня Подяки в багатьох великих супермаркетах проводить кампанію безкоштовної індички. При покупці на кожні 10 доларів ти отримуєш купончик, і коли їх накопичиться певна кількість, до свята отримуєш безкоштовну індичку.

 

 У продуктових магазинах бувають знижки, якщо ти купуєш декілька однорідних предметів, або якщо закінчується термін придатності товару. Іноді при покупці деяких товарів фірма повертає частину грошей, наприклад через півроку. Існують також магазини (cash and carry), де товари продаються за низькими цінами, якщо їх беруть у великій кількості, платять готівкою і тут же забирають. Багато магазинів друкують в газетах, на упаковках куплених товарів, присилають поштою купони для покупки товарів із знижкою (coupon). При покупці товару купон здається касирові.

 

 

Розміри одягу та взуття

 

Розміри одягу і взуття в США не співпадають з нашими. Приблизно орієнтуватися в розмірах одягу можна по наступних позначеннях на етикетках:

 

S - small (маленький), M - medium (середній), L - large (великою), XL - extra large (дуже великою).

 

Розміри співвідносяться таким чином.

 

Жіночі розміри:


Пальто, сукня

США 8 10 12 14 16 18 20 22 24 26 28
Україна  36 38 40 42 44 46 48 50 52 54 56

Блузи, светри
США 32 34 36 38 40 42 44
Україна 40 42 44 46 48 50 52

Взуття
США 5-5,5 6-6,5 7-7,5 8-8,5 9
Україна 36 37 38 39 40

Панчохи
США 8 8,5 9 9,5 10 10,5
Україна 0 1 2 3 4 5

Чоловічі розміри:

Костюми
США 34 36 38 40 42 44 46 48
Україна 44 46 48 50 52 54 56 58

Сорочки
США 14 14,5 15 15,5 16 16,5 17
Россия 36 37 38 39 40 41 42

Взуття
США 7 7,5 8 8,5 9 9,5 10 10,5 11
Україна 39 40 41 42 43 44 45 46 47

Шкарпеткии
США 9,5 10 10,5 11 11,5 12 12,5
Україна 39 40 41 42 43 44 45

 

Розповіді очевидців

 

 

США. У пошуках новорічних подарунків.

 

В черговий раз я бігала по магазинах у пошуках подарунків. Поїздка додому перед Новим Роком вимагала приємних сюрпризів для батьків і друзів.

 

Пошук і покупка подарунків, напевно, одна з найприємніших частин будь-якого свята. Передбачаю, що деякі з вас не розділяють моєї думки, оскільки це ще і утомливий пошук потрібної речі по різних магазинах, нескінченні передсвяткові черги і витрата достатньо великої суми грошей. Всього цього можна уникнути, і я підкажу як. Якщо Вам представиться можливість передноворічного шопінга в Америці, то, сподіваюся, мій досвід буде Вам корисний.

 

Перш, ніж відправитися в цікаву подорож по магазинах, дайте відповідь собі на декілька важливих питань: що і кому Ви збираєтеся дарувати, де і коли це краще купувати і скільки Ви збираєтеся на це витратити?

 

Ось вже складений список передбачуваних покупок, в гаманець покладена енна сума грошей; Ви встали раніше і готові почати вивчення асортименту американських магазинів. Раджу Вам одягнути максимально зручне взуття і не одягатися дуже тепло - просто представте як Ви себе відчуватимете після декількох годин ходіння в шубі в закритому приміщенні (у перший день свого перебування в Америці я потрапила в найбільший "мол" в країні. У одному з магазинів я надовго застрягла в черзі. Мені, звичайно, було утішно, що всі питають з чого моя шуба і норовлять її поторкати, але зі мною трохи не трапився тепловий удар). Якщо Ви плануєте купувати щось з одягу для себе, то не одягайте одяг, який складно знімати і одягати.

 

Тепер небагато про те, куди краще відправитися за покупками

 

Якщо у Вас буде така можливість – відправляйтеся в найбільший "мол", який зможете знайти в окрузі. Якщо у Вас є друзі або родичі в Америці, то вони напевно знають, де знаходяться такі магазини і як туди добратися. Якщо ж немає, то загляньте в телефонний довідник або запитайте портьє в тому готелі, де Ви зупинилися.Ідеально, якщо Ви знайдете недалеко Outlet mall. Outlet - магазин товарів знижених в ціні, як

правило, через те, що їх не продали в строк. Середньостатистичний американський магазин отримує нові товари як мінімум раз в тиждень. Складських приміщень немає, так що залежаний товар тримати в магазині не вигідно. Outlet - відмінна можливість добре одягатися для тих, хто не може собі дозволити робити покупки в дорогих магазинах. Мені пощастило недавно провести день в такому "молі", що складається з 320-ти магазинів. Коли я підрахувала початкову вартість куплених речей і те, скільки я реально за них заплатила, виявилось, що я заощадила майже 60%! Хочете дізнатися як? Будь ласка.

 

Перше, на що я раджу звернути увагу в "молі" - це вивіски. Ви завжди знайдете найнижчі ціни під вивісками "сlearence", "must be sold, "Final sale", "Blowout sale", "Out of business sale", "closeout".

 

Далі, запам"ятаєте назви цих магазинів

 

- TJ Maxx - найбільший в країні мережевий магазин, що продає знамениті торгові марки на 20-60% дешевше. 625 магазинів цієї мережі, розташовані в 47-ми штатах отримують щонеділі більше 10.000 товарів.

- Marshalls

- Gordmans

- Burlington - в нім найбагатший вибір верхнього одягу.

 

Все це, так звані, Discount store - магазини, які спеціалізуються на розпродажі товарів відомих виробників (Brand name). Незалежно від Вашого стилю і смаку, в таких магазинах Ви завжди знайдете широкий вибір високоякісних

товарів від відомих фірм і дизайнерів. У жіночому відділі є як повсякденні костюми, так і нарядні плаття, спортивний одяг, дивовижна білизна, модні пальта, відомі духи.

 

У чоловічому відділі велика різноманітність одягу традиційного і сучасного стилю, а так само аксесуарів, включаючи шкіряні ремені, шовкові краватки, піжами і нижню білизну. У відділі "Все для будинку" (мій найулюбленіший відділ) - кришталь, французькі мідні каструльки і сковорідки, англійський фарфор, пухнасті банні рушники, рамки для фотографій і інші унікальні аксесуари для вашої кухні і ванни зі всього світу. У взуттєвому відділі присутнє взуття в асортименті від відомих виробників - все те ж, що і в дорогих магазинах, тільки значно дешевше.

 

Підлітки, яким так важко догодити, в "своєму" відділі знайдуть ультрамодні джинси, футболки і багато що інше. У відділі аксесуарів є все, для того, щоб створити Ваш неповторний стиль: шарфи і шалі, стильні ремені і сумки, гаманці. У дитячому відділі Ви зможете придбати одяг для дітей будь-якого віку і підлоги, а так само величезний вибір іграшок, книг і комп"ютерних ігор. Ювелірний відділ пропонує масу виробів із золота і срібла за цінами на 20-60% нижче, ніж в ювелірних магазинах.

 

Скільки грошей Ви витратите, щоб виглядати елегантно і модно в святковий день? Скільки грошей Ви витратите на те, щоб Ваші близькі залишилися задоволені подарунками? Ви будете приємно здивовані, порівнявши ціни Department store і Discount store.

 

Target, Wal-Mart, Walgreen, K-Mart - крупні мережеві магазини, де Ви також зможете заощадити. Вибір господарських дрібниць, парфюмерії, CD в цих магазинах буде значно ширше, ніж в Discount store, а ось якість товарів (якщо це не Brand name) - небагато гірше.

 

Зараз поговоримо про те, коли краще всього відправлятися за покупками в різдвяний сезон. Відразу ж після різдва, двадцять шостого, двадцять сьомого грудня багато магазинів влаштовують грандіозні розпродажі "новорічних товарів".

 Гарну упаковку для подарунків, новорічні іграшки і прикраси, свічки, косметичні набори найвигідніше купувати в ці дні. Часто протягом перших десяти днів нового року "моли" влаштовують sidewalk sale (дослівно: тротуарний розпродаж), коли

товари із знижками виставляють з магазина.

 Що ж купити в Америці? Завжди хочеться привезти щось незвичайне (наприклад, щось, що не купиш в Україні) і, бажано, не дуже дороге.

Людям, яких я добре знаю, я вважаю за краще дарувати оригінальні подарунки. Наскільки оригінальні - залежить від людини, його смаків, якихось моментів його або нашого сумісного життя. Подарунок повинен бути смішним, але, по можливості, корисним. Так трапилося з другом нашої сім"ї, який, пробачте за інтимну подробицю, обожнює носити так звані боксерські труси - якийсь аналог сімейних трусів.

 Я зайшла у відділ нижньої білизни і звернула увагу на дуже дивні труси. На них були різні малюнки: лампочки, банани, хот-доги, всміхнені чоловічки. Частина з картинок світилася в темноті. Наприклад, на жіночих бікіні дрібним шрифтом було написано десятка три "NO", та варто вам вимкнути світло, на трусиках стає виразно видно десятка три "YES". Ну чим не подарунок вашій сором"язливій подружці! На такі жарти здатна тільки компанія Joe Boxer. Дивовижне поєднання якості, ціни і хорошого гумору часто буває на розпродажі. Я купила такі труси для нашого друга і забезпечила їх інструкцією по експлуатації. Подарунок я назвала "труси терапевтичні, для підняття настрою". Через рік для того ж друга мені вдалося купити шовкові чорно-білі труси тієї ж фірми із зображенням корів. Звичайна

ціна "терапевтичних трусів" $18-24 залежно від складності виконання, але на розпродажі ви зможете придбати їх за півціни, а якщо повезе, то і дешевше.

Цікаві ідеї для подарунків, а так само забавні листівки ви зустрінете в магазині Hallmark.

Часто в Америці можна знайти хороші і недорогі вироби їх шкіри, якось: гаманці, ремені, футляри для окулярів.

Сумки! Я просто не можу встояти! До того ж вони часто бувають на розпродажі. Наприклад, початкова вартість сумочки $24-40, а на розпродажі ціна знижується іноді до $4.99!

Те ж саме з біжутерією. Я вважатиму за краще купити красиву річ із звичайного метала за $28, ніж банальне золоте кільце за $199.

 Що не вигідно купувати в Америці! Колготки. Часто вони низької якості і дуже дорогі. Взуття. Зазвичай буває невеликий вибір, низька якість (хисткі підошви, наприклад) і незаслужено високі ціни.

 Я не прихильниця американської моди, так що дуже прискіпливо відношуся до того, що тут можна купити в звичайних магазинах. Ніколи не купую речі за їх початковою ціною - дорого. Відеокасети і CD, наприклад, коштують 16-18 доларів, та до того ж касети в іншому форматі. Але, якщо Ви колекціонер, то в Америці - приголомшливий вибір музики на всі смаки (на жаль, американською). Так, в спеціалізованих магазинах не рідкість колекційні видання "Зоряних війн", "Індіани Джонс" і т.п.

 У американських магазинах можна знайти багато унікальних книг, які не перекладалися російською мовою: наприклад, нехудожні праці Умберто Еко, прозу Вуді Олена. Але будьте готові до того, що і книги тут дуже дорогі. Книги, відео і CD я купую через спеціальні клуби або через інтернет із значними знижками.

 

Наведу список найбільш відомих і поширених торгових марок, які виробляють якісні і відносно недорогі товари. Їх продукцію Ви знайдете в Departmеnt store, Discount store і у фірмових магазинах.

 

Жіночий, чоловічий одяг, одяг для підлітків:

 • Banana Repablic - модний одяг з кашеміру, бавовни. Дорого.
 • Ralph Lauren - напевно, найпопулярніший дизайнер в Америці.
 • DKNY - все від білизни до верхнього одягу.
 • Kenneth Cole - в основному спортивний стиль.
 • Tommy - найпопулярніший одяг тинейджерів.
 • Gap - напівспортивний напрям, якісні товари, хороший вибір джинсів.
 • Old Navy
 • Jones New York
 • Eddie Bauer
 • Liz Claiborn - відмінні костюми для жінок, дуже елегантний одяг.
 • Guess, Calvin Klein, Levi"s - сподіваюся, не потребують анонсу.

Чоловічий одяг:

 • Polo, Chaps від Ralph Lauren якісний чоловічий одяг, але коштує небагато дорожче із-за імені.
 • Perry Ellis - елегантний чоловічий одяг.
 • Nautica.
 • Dexter - зручні брюки.
 • Arrow і Van Heusen - відмінні сорочки, а якщо на них написане wrinkle free, то гладити їх значно легше звичайних.

 

Жіночий одяг:

 • Express
 • Paul Harris - багато одягу маленьких розмірів. Мені здається, що розпродажі в цьому магазині відбуваються щодня.

 Одяг, взуття і аксесуари для дівчаток-підлітків:

 

        Esprit

 

Косметика і парфюмерія:

 • Якщо вам важливо перш за все скільки це стоїть, то косметику раджу купувати в Wal-Mart або Walgreen. Там ви знайдете Cover girl, Revlon і т.п.
 • Parfumania - чудовий мережевий магазин, де Ви зможете купити улюблені духи із значними знижками.

  Вигідно також купувати косметичні набори. Наприклад, туалетну воду і крем для тіла. Іноді до таких наборів прикладають безкоштовний подарунок.

  На жаль, такі фірми як Elizabeth Arden, Lancome, Estee Lauder, Clinique ніколи не роблять розпродажів, але іноді, купивши косметики на певну суму (від 16 до 21.5 доларів), Ви отримаєте подарунок або можливість купити набір косметики вартістю $200 де-небудь за $40. Якщо Ви зазвичай користуєтеся косметикою цих фірм, то обрадую Вас тим, що в Америці вона стоїть дешевше. Ще раз нагадаю, що така косметика продається в Department stores.

  Деякі компанії виготовлять пудру спеціально для вас за яких-небудь 30-40 хвилин або ж за допомогою спеціальних добавок підженуть тональний крем до вашого кольору і типу шкіри.                                                                                                                                    
  MAC - вважається професійною косметикою. Тут завжди працюють кваліфіковані фахівці. У MAC - кращий вибір пензликів для макіяжа. Трохи дорожчі, але дуже якісні. 

  Білизна:

  • Victoria
ГАЛЕРЕЯ
Work and Travel USA © согласно свидетельства № 32619

© 2001-2014 Studentland.ua
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Studentland.ua. При копировании материалов для интернет-изданий – обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.
facebook twitter

закрыть